آیا شما هم از نرم افزار Outlook 2010 خوشتان می آید و خصوصاً با مشاهده امکانات آن، تمایل دارید که از این به بعد از آن استفاده کنید؟ پس همراه ما باشید تا بوسیله این مقاله، اکانت جیمیل خود را با استفاده از POP، به Outlook 2010 وصل کنید.

شروع

ابتدا وارد اکانت Gmail خود شوید؛ به صفحه Settings مراجعه کنید. بر روی سربرگ Forwarding and POP/IMAP کلیک کرده و اطمینان حاصل کنید که POP بصورت enabled (=فعال) است. برای فعال کردن POP، شما دو گزینه در اختیار دارید:

  1. Enable POP for all mail: با استفاده از این گزینه، تمامی ایمیل ها (حتی ایمیل هایی که در حال حاضر دانلود شده اند)، نیز توسط POP قابل دسترسی خواهند بود.
  2. Enable POP for mail that arrives from now on: توسط این گزینه، ایمیل هایی که از این به بعد به دست شما میرسد، توسط POP قابل دسترسی خواهند بود.

در انتها، در بخش دوم که با عنوان When messages are accessed with POP مشخص شده است، پیشنهاد ما این هست که آن را بر روی keep Gmail’s copy in inbox قرار دهید. این بدلیل دلیل است که زمانی که دسترسی به Outlook ندارید، بتوانید همچنان ایمیل های خود را از طریق Gmail.com مشاهده کنید و یا به آن ها پاسخ ارسال کنید.

1

اضافه کردن اکانت به Outlook 2010

اگر این اولین بار است که نرم افزار Outlook 2010 را اجرا میکنید، با یک پنجره wizard روبرو خواهید شد که طبق مراحلی که در ادامه توضیح می دهیم، عمل کنید. ابتدا بر روی Next کلیک کنید.

2

انتخاب را بر روی گزینه Yes تنظیم کنید تا بتوانید اکانت خود را در این مرحله اضافه کنید. از اینجا به بعد شما می توانید که اکانت خود را اضافه کنید.

3

اگر شما قبلاً Outlook 2010 را باز کرده اید می خواهید که اکانت خود را اضافه کنید (POP)، بر روی File کلیک کنید سپس طبق تصویر، بر روی Add Account کلیک کنید.

4

در هر صورت، با پنجره زیر روبرو خواهید شد. در بعضی مواقع نرم افزار Outlook 2010 قادر خواهد بود که تنظیمات مربوط به ایمیل شما را بصورت خودکار پیدا کند. لذا، در این مرحله مشخصات ایمیل خود را به ترتیب: نام و نام خانوادگی، آدرس کامل ایمیل خود، پسورد و ورود مجدد پسورد، وارد کنید.

5

Outlook 2010 شروع به یافتن تنظیمات از طریق اینترنت می کند. بر چند دقیقه منتظر بمانید تا کار آن پایان یابد.

6

اگر Outlook موفق به یافتن تنظیمات شد، پنجره ای همانند پنجره زیر مشاهده خواهید کرد که نشانه موفقیت آمیز یافتن تنظیمات ایمیل شماست! اما اگر Outlook نتوانست که تنظیمات شما را پیدا کند، شما مجبور خواهید بود که یک مرحله به عقب برگردید و تنظیمات را بصورت دستی تنظیم کنید.

7

اعمال تنظیمات بصورت دستی جهت اضافه نمودن اکانت

به صفحه Add Account بازگردید و Manually configure server settings or additional server types را انتخاب نمایید. بر روی Next کلیک کنید.

8

Internet E-mail را انتخاب کنید؛ بر روی Next کلیک کنید.

9

به ترتیب، نام، آدرس کامل ایمیل و پسورد خود را وارد کنید. مشخصات بخش Server Information را به ترتیب زیر وارد کنید:

  • Account Type: POP3
  • Incoming mail server: pop.gmail.com
  • Outgoing mail server: smtp.gmail.com

تیک گزینه Remember password را حتماً بزنید تا مجبور نشوید هر بار رمز عبور خود را وارد کنید.

10

پس از آنکه اطلاعات را وارد نموده اید، بر روی More settings… کلیک کنید.

11

سربرگ Outgoing server را انتخاب کنید، و تیک My outgoing server requires authentication را بزنید. سپس گزینه Use same settings as my incoming mail server را نیز انتخاب کنید.

12

در مرحله بعد، سربرگ Advanced را انتخاب کنید و اطلاعات زیر را وارد کنید:

  • Incoming server (POP3): 995
  • Outgoing Server (SMTP): 587
  • تیک This server requires an encrypted connection (SSL) را تیز بزنید.
  • مقدار Use the following type of encrypted connection را بر روی TLS قرار دهید.

همچنان پیشنهاد می شود که گزینه Remove from server after ** days را غیرفعال کنید تا همچنان ایمیل های شما بر روی سرورهای Gmail باقی بماند.

 

13

بر روی OK کلیک کنید، سپس بر روی Next کلیک کرده تا عملیات اضافه کردن اکانت بصورت دستی پایان یابد. Outlook 2010 شروع به تست کردن تنظیمات اعمال شده می کند تا از صحت آن ها مطمئن شود. هنگامی که مراحل تست با موفقیت به اتمام رسید، بر روی Close کلیک کنید.

در انتها، پس آنکه همه چیز بصورت درست وارد شد، با یک پیغام تبریک از طرف Outlook مواجه خواهید شد. بر روی Finish کلیک کنید.

15پس از آنکه وارد Outlook شدید، Gmail شروع به انتقال داده ها از سرورهای خود به Outlook می کند. صبر کنید تا تمامی ایمیل های شما منتقل شود. از Gmail خود با Outlook لذت ببرید!

16
منبع مقاله: وب سایت HowToGeek